Xiaomi 90 Fun Ultra Akıllı Koşu Ayakkabısı

Teknolojiyi insan hayatında daha kullanılabilir hale getirmek için ürün tasarlayan Xiaomi, akıllı bileklik ve saat ürünlerinin yanı sıra, kullanıcılarına çok özel bir de ayakkabı geliştirmiştir. Xiaomi 90 Fun Ultra ismi verilen ve erkeklerin kullanımı için özel olarak tasarlanan bu ayakkabıda, kişilerin sportif faaliyetleri sırasında gittikleri mesafe, harcadıkları kalori, takip ettikleri rota ve ne kadar hız ile ilerlediklerini takip etmeleri mümkündür.

Sportif faaliyetler ile uğraşan kişilere yönelik geliştirilen bu üründe, özel bir chip kullanılmaktadır. Tüm aktiviteleri kayıt altına alan ve kişilerin cep telefonlarından da takip etmelerine olanak sağlayan bu chip, Intel tarafından geliştirilmiştir. Ayakkabıda görünmeyen ve tüm hareketlerinizi kayıt altına alan bu chip, gün içerisindeki dört hareket durumunuzu da kayıt altına almaktadır. Yani, yürüyüş, koşu, tırmanış ve bisiklet sürme gibi aktivitelerinizde, kolaylıkla kullanabilmektesiniz. Birçok uygulamada bu destek olmasına rağmen, özellikle yaya durumundan çıkıldığı zaman her sonuç doğru çıkmamaktadır.

Xiaomi bu durumu da göz önünde bulundurarak, kişilerin toplu taşıma araçlarına yöneldiğinde ya da bisiklet sürdüklerinde de en doğru sonuçları vermek üzere tasarlanmıştır. Özel olarak tasarlanan chip sayesinde her adımınızı ve vücut fonksiyonlarınızı takip eden bu ürün, şarj edilebilir özelliğe de sahiptir. Chip için geliştirilen şarj edilebilir özellik, oldukça ekonomik kullanım sağlamaktadır. Öyle ki tek bir şarj işlemi sonrasında 60 gün boyunca sorunsuz kullanım sağlayabilecesiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir