Xiaomi Nasıl Okunur?

Xiaomi Nasıl Okunur?

Dünyanın önde gelen telefon markalarından olan Xiaomi, meraklısının yıllardır bildiği gibi Çin menşeili bir üretim. Marka Çin menşeili, alfabe Mandarin alfabesi olunca, pek çok kişinin sorduğu soruların başında ‘Xiaomi nasıl okunur?’ geliyor. Şimdi sizin için buna değineceğiz.

Son zamanların favori telefon markalarından birisi olan Xiaomi’nin okunuşu ‘Şayomi’ şeklinde. Ancak yörelere göre farklılık gösterebiliyor. Xiaomi, Çin’in birçok bölgesinde ‘Zayomi’ olarak da telaffuz edilebiliyor.

Geleceğin İphonesi

Xiaomi‘nin bilinen en büyük özelliklerinden bir tanesi; markaların orijinal fabrikasyonlarını yapmasının yanı sıra, imitasyon ürünleriyle de öne çıkan Çin’in favori telefon markası olması. Gittikçe büyüyen Çin pazarında yerel halkın çoğunun kullandığı bir marka olan Xiaomi, gelecek yıllarda İphone kadar popüler olabilir.

Kısa bir sürede adını duyurmayı bilen ve Türk teknoloji pazarına da girmeyi başaran Xiaomi’nin fiyatları da eski sürüm İphone fiyatları ile yarışmakta. 700 liradan 2400 liraya çıkan fiyatları ile, Xiaomi Türkiye’de de kullanıcısı ile buluşuyor.

Xiaomi Araç Şarjları ve Taşınabilir Şarj Makineleri de Üretiyor

Xiaomi, yalnızca bir akıllı telefon markası değil. Zira üretim alanları incelendiğinde, arabalarınızda kullanabileceğiniz şarj cihazları ve mobil aygıtlar için geliştirilmiş taşınabilir şarj aletleri de üretiyor. Teknolojide yeniliği sevenlerdenseniz, Çin’in üstüne son derece düşerek geliştirmiş olduğu tasarımlarından biri olan Xiaomi’yi denemenizi öneririz. Marka birçok online market ve yerleşik teknoloji marketlerde satışa sürülmüş durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir